Direktkontakt Sundsvall & Stockholm

 

Försäljning

 

 

Lars Huss
Säljare / VD Sundsvall

 

Televxl 060-57 72 20
Mobil 070-34 77 541
E-post lars.huss@lhsmaskiner.se

 

LHS Maskiner AB
Arbetsledarvägen 2
85753 Sundsvall

Anders Olofsson
Säljare / VD Stockholm

 

Televxl 08-506 399 00
Mobil 070-18 27 724
E-post anders@lhsmaskiner.se

 

LHS Maskiner i Stockholm AB
Östra Bangatan 2
19560 Arlandastad

Håkan Blusi
Säljare Grönyte (Gävleborg & Dalarna)

 

Televxl 060-57 72 20
Mobil 070-62 05 245
E-post hakan@lhsmaskiner.se

Fredrik Wiklander
Säljare Grönyte / Entreprenad

 

Televxl 060-57 72 20
Mobil 070-57 72 502
E-post fredrik@lhsmaskiner.se

Kjell Gustafsson
Säljare grönyte Stockholm


Televxl 08-506 399 00
Mobil 070-18 27 762
E-post kjell@lhsmaskiner.se

Reservdelar

 

 

Erik Kristoffersson
Reservdelar

 

Televxl 060-57 72 20
Telefon 08-506 399 00
E-post reservdelar@lhsmaskiner.se

Verkstad

 

 

Tommy Häggqvist
Verkstadschef Grönyte


Tel 060-57 72 20

Mob 070-34 77 548
E-post tommy@lhsmaskiner.se

 

 

Andreas Lunderg
Verkstadschef Entreprenad


Tel 060-57 72 20
Mob 070-17 10 100
E-post andreas@lhsmaskiner.se

 

Tomas Karlsson
Verkstadsansvarig Stockholm

Tel 08-506 399 00
Tel direkt 070-674 31 85
E-post tomas@lhsmaskiner.se

Ekonomi & Administration

 

 

Christoffer Lönn
Ekonom


Tel 060-57 72 20
Mob 070-611 06 85
E-post christoffer@lhsmaskiner.se

LHS Maskiner AB


Ett norrlandsföretag mitt i Sverige!

LHS Maskiner AB grundades 1990 av Lars Huss och Lars Stenberg. Verksamhetens huvudinriktning är försäljning av proffessionella entreprenad-, park- och grönytemaskiner.

De produkter vi marknadsför är de ledande i branschen vilket gör oss till en komplett leverantör av maskiner från anläggningsstadiet till skötsel av färdiga ytor.

Öppettider


Mån-Tor 08-17
Fredag 08-16

Reservdelar

Mån-Fre 07-16

Verkstad

Mån-Tor 07-16

Sundsvall


Besöksadress
Arbetsledarvägen 2
857 53 Sundsvall

Visa på karta

Telefon 060 - 57 72 20
E-post info@lhsmaskiner.se

Se direktkontakter

Stockholm


Besöksadress
Östra Bangatan 2
195 60 Arlandastad

Visa på karta

Telefon 08-506 399 00
E-post info@lhsmaskiner.se

Se direktkontakter